Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy minie senność po stosowaniu leku Lerivon?

Witam. Biorę od paru dni lek lerivon na zaburzenia nerwicowo-depresyjne i poprawę snu, jednak lek przy dawce rzędu 15-22,5 mg wieczorem powoduje u mnie senność (potocznie zamulenie), przy której jednak nie zasypiam będąc świadomym tego stanu rzeczy. Czy to normalne zjawisko, kiedy przechodzi? Pozdrawiam!
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Witam,

na pełne działanie nasenne Lerivonu (mianseryna) trzeba będzie poczekać jeszcze kilka dni. Jeśli jakość snu i zasypianie nie poprawiłoby się- byłoby to wskazaniem do zamiany na inny lek o podobnym profilu działania (np. trazodon lub mirtazapina).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

0

Witam!
Należy skontaktować się z lekarzem zlecającym dany lek i ustalić. Niektóre leki w początkowej fazie leczenia mogą tak działać i to zazwyczaj mija. Dawka leku jest nieduża, widocznie jest Pan nadwrażliwy i wymaga zmiany leczenia! Liczy się psychoterapia!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy