Bezsenność przy stwardnieniu rozsianym

Dzien dobry Mam stwardnienie rozsiane.mam problem z zasypianiem,zasypiam dopiero kolo 2:00-3:00 w nocy ,na wieczor biore amitryptylin 25mg ale mi nie poëmata.prosze o parade Jakie srodki mam uzywac zegt w nocy spac?dziekuje

Amitryptylina nie jest lekiem stosowanym w leczeniu bezsenności. Jest to lek przeciwdepresyjny, czasami stosowana jest jako lek przeciwbólowy w bólach typu neuropatycznego.
W leczeniu bezsenności stosuje się leki przeciwdepresyjne ale inne ( np trazodon, mianseryna, citlopram, mirtazapina).
Jeżeli przyczyną bezsenności jest depresja to oczywiście w pierwszej kolejności należy leczyć depresję.