Bezsenność przy stosowaniu neuroleptyków

Okolo poltorej roku temu przez glupote odstawilem na 2 miesiace neuroleptyki i ssri, po tych 2 miesiacach wrocilem do leków, jednak troche innych bo po poprzednich strasznie tyłem, minelo grubo ponad rok a ja nadal nie moge normalnie spac, w nocy ~24:00 przed snem biore leki i zasypiam jak dziecko jednak o 4-6 wstaje i jestem niewyspany ale spac mi sie nie chce.. dziwi mnie to bo przed ta 2 mies przerwą potrafiłem spać nawet 12h! Dlaczego? Rano wszyscy spia a ja krąże po domu.prosze o odpowiedz.

Witam. Problemy ze snem są jednym z najczęstszych objawów schorzeń natury psychicznej. Jeśli przyjmowane w tej chwili leki do tej pory nie uregulowały Pana rytmu snu i czuwania konieczna jest ich zamiana na inne, skuteczniejsze preparaty - oczywiście w porozumieniu z lekarzem psychiatrą.