Bezsenność i pobudzenie po Hydroxyzinum

mam problem z bezsennością parę razy w miesiącu gdy jestem sama dostałam lek Hydroxyzinum 10 mg na wyciszenie i sen niestety bardzo słabo mi pomaga zasypiam ok 2 w nocy i często sie budze wczoraj wziełam 2 tabletki i było jeszcze gorzej byłam bardzo pobudzona i zdenerwowana zasnęłam ok 5 rano .Tabletke biore ok 19 godz a kłade sie zwykle o 22 mam pytanie czy moze za wczesnie biore lek i juz nie działa? jaki jest powód ze hydroxyzyna w większej dawce tak mnie pobudza?

Być może potrzebuje Pani innego leku zależnie od przyczyn zaburzeń rytów okołodobowych (inaczej bywa przy zaburzeniach np lękowych, a inaczej w wypadku depresji). Dlatego zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą (być może Pani już ma swojego lekarza psychiatrę, wówczas warto do niego wrócić)- pomoże dobrać najbardziej adekwatny lek do Pani stanu. Warto także skorzystać z pomocy psychologa, który- oprócz objawów zaburzeń- pomoże w przepracowaniu i pozbyciu się emocjonalnych przyczyn trudności.

Po pierwsze należy zdiagnozowac przyczyne zaburzeń snu.
Hydroxyzyna nie jest lekiem nasennym a uspokajającym i przeciwlękowym.
W zaburzeniach snu najczęściej stosuje się leki przeciwdepresyjne o dodatkowym działaniu nasennym.