Bezsenność a stosowanie Hydroxizinum

Od zawsze niemalże cierpię na bezsenność, hydroxizinum, melisa nie zawsze pomaga, żyje w ciągłym i nieustannym stresie, trudno mi zasnąć, przewracam się na boki, dodatkowo wewnętrzny głos i myśli nie dają mi spokoju, płaczę czasami, smucę się i użalam i załamuje, co robić?

Przede wszystkim należy ustalic przyczynę zaburzeń snu i to ejeśli możliwe leczyc /wyeliminowac. Hydroxyzyna jest lekiem o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym i w tym mechanizmie może działac nasennie. Nie jest natomiast sensu stricto lekiem stosowanym w leczeniu bezsenności. W tym celu stosuje się leki przeciwdepresyjne, te mające dodatkowe działanie nasenne. Byc może przyczyną bezsenności jest u Pana depresja ( to zdarza się dosyc często) i wtedy lekiem podstawowym powinien byc lek przeciwdepresyjny.
Najlepiej udac sie do Poradni Zaburzeń Snu ewentualnie do dobrego psychiatry.

Chyba warto zgłosić się do Psychologa, może też do Psychiatry , Może okresowo leki poprawiające nastrój, a najważniejsze analiza problemów i wypracowanie lepszej strategii radzenia sobie ze stresem!
Dlaczego tyle zmartwień i bezsennosci u tak Młodej Osoby?? :)
Pozdrawiam