Jak leczyć taką bezsenność u syna?

Syn 27 lat nie śpi od kilku lat ,ostatnio w ogóle nie śpi. Chodził do psychiatry ,żadne leki nie zadziałały ,zmienił lekarza i zmienił leki bez żadnej poprawy . Od kilku dni nie je ,nie da rady pracować. Gdzie mam szukać pomocy ,czy jest jakaś klinika prywatna ,gdzie się Nim zajmą porządnie i będą skuteczni w pomocy.

Witam Panią,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze, nadmierne korzystanie ze smartfona

i wiele innych.

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani syn prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywał jakieś stresujące sytuacje?

Czy w jego życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak funkcjonuje od strony psychologicznej?

Możliwe, że przyczyną jego problemów ze snem są zaburzenia depresyjno-nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,

które doprowadziły do problemów ze snem.

Wnioskuję, że zaburzenia snu leczone są tylko środkami farmakologicznymi.

Jednak leki nasenne nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.

Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.

Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej 4-6 tygodni,

następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi

konieczność przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.

Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego zasypiania

bez leku.

Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej

wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.

Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia, należy poznać

dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pani syna do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami bezsenności, dzięki czemu Pani syn odzyska spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby Pani syn chciał porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/