Co może być przyczyną tych problemów ze snem i bólu głowy?

Witam, mam problemy ze snem, ciężko jest mi zasnąć, często wieczorami miewam bóle głowy. Bezsenność męczy mnie od dłuższego czasu a teraz doszły powiedziałabym regularne bóle głowy wieczorami vojuz w ogóle utrudnia mi zasypianie. Stosowałam różne środki nasenne z apteki lecz większość z nich prawie w ogóle nie działała. Co może być tego przyczyną?

Witam Panią,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze, nadmierne korzystanie ze smartfona

i wiele innych.

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?

Możliwe, że przyczyną Pani problemów ze snem są zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,

które doprowadziły do problemów ze snem.

Wnioskuję, że zaburzenia snu leczy Pani tylko środkami

farmakologicznymi.

Zapewne wie Pani o tym, że leki nasenne nie leczą bezsenności,

a jedynie pomagają zasnąć.

Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.

Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej 4-6 tygodni,

następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi

konieczność przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.

Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego zasypiania

bez leku.

Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej

wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.

Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia, należy poznać

dokładnie naturę Pani problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami bezsenności, dzięki czemu odzyska Pani spokój,

równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/

Szanowna Pani,

bóle głowy towarzyszące bezsenności mogą mieć niestety bardzo wiele różnych przyczyn. Nie da się określić ich przyczyny bez zebrania pogłębionego wywiadu, zbadania pacjenta i przeprowadzenia badań laboratoryjnych. Dlatego też gorąco zachęcam Panią do osobistej wizyty u lekarza (najlepiej neurologa).

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek