Dlaczego mam te problemy ze snem w wieku 26 lat?

Problemy ze snem. Od kilku miesięcy nie mogę zasnąć, zajmuje mi to 2-3 godziny, czasami nie śpię w ogóle. Nie przesypiam też całej nocy i budzę się z reguły po 4-5 godzinach, czasami szybciej, a później rzadko kiedy mogę zasnąć i coraz trudniej jest mi funkcjonować na co dzień. Nie mam żadnych niepokojących objawów zdrowotnych i dolegliwości, dbam o higienę snu i chodzę spać o regularnych porach, nie mam stresującej pracy, jestem też aktywny fizycznie, a raczej byłem, bo teraz nie mam na to siły. Dodam, że problemy z zasypianiem miałem już od dłuższego czasu, ale nie aż takie i przez prawie 2 lata brałem melatoninę, ale zalecane było brać ją przy co najmniej 6 godzinnym śnie, więc kiedy zaczęły się te obecne problemy, to ją odstawiłem. Czym może być to spowodowane? Czy takie problemy są podstawą do uzyskania recepty na silne leki nasenne? Czy mogę taką receptę uzyskać podczas konsultacji online czy wymagana będzie wizyta stacjonarna u lekarza specjalisty?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Witam Pana,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej mają

podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze, nadmierne korzystanie ze smartfona

i wiele innych.

Nie wspomina Pani nic o tym, co wydarzyło się dwa lata temu.

Czy przeżywał Pan wcześniej jakieś trudne, stresujące sytuacje?

Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?

Możliwe, że przyczyną Pani problemów ze snem są zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,

które doprowadziły do problemów ze snem.

Aby wyleczyć bezsenność należy poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

bezsenności, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/