Co mam zrobić, aby leki zaczęły działać?

jak zmiejszyc tolerancje na leki nasenne albo ją zatrzymać ? brałem trittico i ketral razem , toleracja sie zrobiła na tyle ze po kilka tabletek tego i tego nie działałao, nie dawno brałem zentiva 50 mg i Trazodone Neuraxpharm 150mg , dawki trzeba było zwiekszac z dnia na dzien tak tolerka sie zrobila, doszedłem do 3 tabletek i chyba przedawkowałem bo czulem sie ha g ówno przez cały dzien, - masarka , co mam zrobic ? teraz nie spie prawie nic bo nic nie biore

Witam Pana,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej mają

podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze, nadmierne korzystanie ze smartfona

i wiele innych.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do problemów ze snem.

Wnioskuję, że zaburzenia snu leczy Pan tylko środkami farmakologicznymi.

Zapewne wie Pan o tym, że leki nasenne nie leczą bezsenności,

a jedynie pomagają zasnąć.

Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.

Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej 4-6 tygodni, następuje

przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi konieczność

przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.

Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego zasypiania bez leku.

Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej wytwarzać

melatoniny w sposób naturalny.

Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia, należy poznać

dokładnie naturę Pana problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem

i pomoże Panu uporać się z zaburzeniami snu.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/