Dlaczego mam taki problem ze snem?

Mam 20 lat i mam problemy ze snem. Chodziłem do lekarza zrobiłem badania krwi, moczu, usg serca, rentgen klatki piersiowej. Wszystko jest w porządku, lekarz dał mi recept na lek "linefor" 75mg bo jeszcze byłi u mnie bóli neuropatyczne w piersi. Już drugi dzień nie używam linefor i znów mam problemy ze snem. Kiedy używałam lęki wszystko było dobrze i nastrój i sen. Proszę o pomoc w czym może być problem?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry,

Pana kłopotem jest bezsenność, na którą szuka Pan sposobu i możliwej przyczyny. Chyba rzadziej przyczyny braku snu są związane z funkcjonowaniem ciała, stąd Pana wyniki okazały się prawidłowe. Pewnie prościej byłoby zaakceptować bezsenność wynikającą np. z kołatania serca, bo pewnie są dedykowane temu leki. Łatwiej leczyć ciało niż ducha. W dzisiejszych czasach trudno nam wszystkim się wyłączyć z nadmiaru hałasu, światła, nadmiaru bodźców, bezustannego korzystania z mediów. Trudno zachowywać rytm dobowy i kłaść się o regularnych godzinach wyrabiając dobre nawyki. Myślę, że przyczyny Pana bezsenności tkwią w głowie, w przebodźcowaniu, w reagowaniu na stres czy nieumiejętności pozbycia się intensywnych emocji. Może korzystnie byłoby wprowadzić stały zwyczaj odreagowywania przeżyć w postaci ruchu, dynamicznej jazdy rowerem albo wyciszającej jogi. To Pan decyduje, co jest dla Pana skuteczne i co przynosi ulgę. Skuteczne w rozpraszaniu stresu są również rozmowy z innymi ludźmi. Jeśli ma Pan chociaż jedną osobę, której może Pan trochę zaufać, niech się Pan nie waha i z nią porozmawia. Tutaj nie chodzi o rozwiązanie, ale o bycie zrozumianym i wysłuchanym

Witam Pana,

Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, stany lękowe, praca przy komputerze

i wiele innych.

Pomocne mogą być techniki relaksacyjne i aktywność fizyczna.

Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować rozwijające zaburzenia lękowe,

znane jako zaburzenia nerwicowe. Jednak rzetelną diagnozę można postawić

tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu, należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem i pomoże Panu

uporać się z zaburzeniami snu, dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę

wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/