Dlaczego mam taki problem ze snem?
Mam 20 lat i mam problemy ze snem. Chodziłem do lekarza zrobiłem badania krwi, moczu, usg serca, rentgen klatki piersiowej. Wszystko jest w porządku, lekarz dał mi recept na lek "linefor" 75mg bo jeszcze byłi u mnie bóli neuropatyczne w piersi. Już drugi dzień nie używam linefor i znów mam problemy ze snem. Kiedy używałam lęki wszystko było dobrze i nastrój i sen. Proszę o pomoc w czym może być problem?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT 12 miesięcy temu
Rozwój intelektualny dziecka autystycznego
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.
Dzień dobry,
Pana kłopotem jest bezsenność, na którą szuka Pan sposobu i możliwej przyczyny. Chyba rzadziej przyczyny braku snu są związane z funkcjonowaniem ciała, stąd Pana wyniki okazały się prawidłowe. Pewnie prościej byłoby zaakceptować bezsenność wynikającą np. z kołatania serca, bo pewnie są dedykowane temu leki. Łatwiej leczyć ciało niż ducha. W dzisiejszych czasach trudno nam wszystkim się wyłączyć z nadmiaru hałasu, światła, nadmiaru bodźców, bezustannego korzystania z mediów. Trudno zachowywać rytm dobowy i kłaść się o regularnych godzinach wyrabiając dobre nawyki. Myślę, że przyczyny Pana bezsenności tkwią w głowie, w przebodźcowaniu, w reagowaniu na stres czy nieumiejętności pozbycia się intensywnych emocji. Może korzystnie byłoby wprowadzić stały zwyczaj odreagowywania przeżyć w postaci ruchu, dynamicznej jazdy rowerem albo wyciszającej jogi. To Pan decyduje, co jest dla Pana skuteczne i co przynosi ulgę. Skuteczne w rozpraszaniu stresu są również rozmowy z innymi ludźmi. Jeśli ma Pan chociaż jedną osobę, której może Pan trochę zaufać, niech się Pan nie waha i z nią porozmawia. Tutaj nie chodzi o rozwiązanie, ale o bycie zrozumianym i wysłuchanym
Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej
mają podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,
przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, stany lękowe, praca przy komputerze
i wiele innych.
Pomocne mogą być techniki relaksacyjne i aktywność fizyczna.
Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować rozwijające zaburzenia lękowe,
znane jako zaburzenia nerwicowe. Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem i pomoże Panu
uporać się z zaburzeniami snu, dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/