Problem ze snem w pozycji leżącej - jak mam sobie z nim poradzić?
Mam poważny problem ze snem w pozycji lezacej: mogę być bardzo senny i zmeczony, na siedząco i stojąco czuje przyjemne odplywanie, natomiast natychmiast po położeniu się zaczynam czuć rozdrażnienie, pobudzenie, myśli iprzyspieszaja. Do tego zaczynam szybciej oddychać, serce przyspiesza, czuje adrenalinę, powieki nerwowo drgaja i brzęczy mi w głowie. Sen jest niespokojny i przegrywamy. Rano czuje się okropnie zmęczony i ta adrenalina i napięcie schodzi dopiero po 2-3 godzinach. Ekg, mri głowy w normie. Żadne leki ziołowe nie pomagają, uprawiam sport.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Witam Pana,
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej
mają podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,
przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,
stany lękowe, praca przy komputerze i wiele innych.
Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować rozwijające się
zaburzenia nerwicowe.
Możliwe, że występuje lęk przed spaniem w pozycji leżącej.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do problemów ze snem.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują, to długotrwały brak snu
może doprowadzić do zaburzeń nerwicowych, stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem
i pomoże Panu uporać się z zaburzeniami snu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/