W jakim kierunku rozpocząć leczenie?

Dzień dobry. Proszę potraktować mnie poważnie. Mam 22lata, jestem mężczyzną. Od 2 tygodni nagle zaczęła się u mnie prawie całkowita bezsenność i uczucie zdretwialych nóg w kolanie oraz bardzo duże ich pieczenie po położeniu się do łóżka. Mimo że śpię po 3h codziennie nie czuję żadnego zmęczenia,jestem bardzo wydolny, wręcz jest to dla mnie przerażające. Nie czuję żadnego bólu,jedynym niuansem są te kolana. Myślę że Nie może być to choroba psychiczna ani mania ponieważ jestem zupełnie świadomy, pracuję i żyje zupełnie normalnie tylko nie czuję żadnego zmęczenia,nawet nogi po całym dniu ani trochę nie są zmeczone, jak i również mam wrażenie jakbym nie czuł apetytu choć jak zacznę jeść to jem bez końca. Bardzo to dla mnie dziwne choć nie przejmuje się tak bardzo ponieważ nic fizycznie mi nie jest. Proszę o pomoc w celu ewentualnego kierunku leczenia.

Witam Pana,
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej
mają podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe, praca
przy komputerze i wiele innych.
Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować rozwijające
zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do zaburzeń
nerwicowych, stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem
i pomoże Panu uporać się z zaburzeniami snu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl