Czy w takim przypadku udać się do lekarza po tabletki nasene?

Witam Mam 32 lata, 180 cm wzrostu i 62 kg wagi. Mam problemy ze snem od poczatku pandemii. Od poczatku 2022 roku do konca pazdziernika pracowałem zdalnie z domu. Chodzilem spać o 02 w nocy a wstawłem o 13 godzinie. Teraz chodze do pracy fizycznej i borykam sie z bezseniscia. Mam do pracy na 1 zmiane. Jednak nie moge zasnoc i chodze do pracy po nie przespanej nocy. Kolejnego dnia zasypiam juz normalnie o 23 i wstaje do pracy na 6 rano. I znow kolejnej nocy nie moge zasnoc i ide do pracy na 6 nie wyspany. I dopiero kolejnej nocy zasypiam I tak od 2021 roku, czy w takim przypadku udac sie do lekarza po tabletki nasene.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 6 miesięcy temu

Witam Pana,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej mają

podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe,

praca przy komputerze i wiele innych.

Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować zaburzenia lękowe

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do problemów ze snem.

Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują, to długotrwały brak snu

może doprowadzić do zaburzeń nerwicowych, stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem i ewentualnie

do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem i pomoże Panu uporać się

z zaburzeniami snu.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/