Dlaczego nie mogę spać po nocach?

Witam. Mam problem, ze nie moge spac w nocy mimo ze studiuje i pracuje od 6 rano do 21 wieczorem i jeat to w wiekszosci praca fizyczna i po calym dniu jestem strasznie przemęczona. Jak wracam do domu ro zostaje mi ok. 5h snu. A mimo to spac nie moge. Mecze sie 2h zeby zasnac, spie godinke i budze sie i tak leze i czekam 3h na budzik. Serce mi bardzo szybko bije w nocy przez co nie moge spać. Jak zmiezylam cisnienie to mialam wysokie, a tetno 120. Nie wiem dlaczego. Ale jestem tak w dzien zemczona ze mam wrazenie ze nie dam rady i zaraz padnę. Prosze o pomoc, co moge zrobic zeby spac?

Witam Panią,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze i wiele innych.

Objawy, które Pani opisuje mogą sugerować rozwijające zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do problemów ze snem.

Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują, to długotrwały brak snu

może doprowadzić do zaburzeń nerwicowych, stanów lękowych

i wielu innych zaburzeń.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu, należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem

i pomoże Panu uporać się z zaburzeniami snu.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/