Dlaczego nie mogę spać i czuję niepokój?

Witam od jakiegoś czasu dręczą mnie niepokojące dolegliwości m.i.nn od jakiegoś czasu miałam bardzo duże problemy ze snem, rzadko kiedy udało mi się swobodnie zasnąć ciagle czułam w sobie jakiś niepokój. Teraz jest już trochę lepiej czuje nadal niepokój lecz nie aż taki wielki jak wcześniej lecz nie w tym rzecz. Od jakiegoś czasu czasami bardzo ciężko mi się oddycha czuję jakbym nabierała za mało powietrza, takie uczucie jakby mi coś ,,zapychało” również towarzyszy mi momentami straszny ucisk w głowie, oraz szumy uszne czasami też zakłuje mnie w płucach i jestem taka zdezorientowana, czuje również takie lekkie mrowienie rąk,nóg itd nigdy nie miałam problemów z sercem dlatego też nigdy nie wykonywałam żadnych innych badań, dodam też ze mam 18 lat.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres,

przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,

depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe, praca

przy komputerze i wiele innych.

Objawy, które Pani opisuje mogą sugerować zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu,

i zaburzenia lękowe, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pani problemów ze snem i pomoże Pani

uporać się z zaburzeniami snu i pozostałymi dolegliwościami

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie



Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/

0

Szanowna Pani,



w pierwszej kolejności warto wykluczyć potencjalne przyczyny somatyczne występujących u Pani objawów. Dlatego warto udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o diagnostykę. Jeżeli wyniki badań nie wykażą nieprawidłowości, to może się okazać, że występujące u Pani dolegliwości mają podłoże emocjonalne. W takim wypadku wskazana będzie konsultacja u psychiatry lub psychologa.



Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek



http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego czuję wewnętrzny niepokój?

Witam od paru m-cy popadłam w depresję i podejrzewam też nerwice ( przez chory i bardzo skomplikowany związek ) . Do tej pory jeszcze potrafiłam sobie jakoś z tym radzić ,a od tygodnia już sama czuje że naprawdę nie jest dobrze. Odczuwam ciągły wewnętrzny niepokój, taki silny ból psychiczny ,który już przeszedł w fizyczny. Ciągle się telepie wewnętrznie,odczuwam ból w klatce piersiowej,mam bóle głowy i wybucham płaczem,wymiotuje co chwilę pomimo że prawie nic nie jem,apetyt też straciłam ,nie mogę spac. Wychowuje dziecko i boję się rozpoczęcia brania jakiś leków . Proszę o odpowiedź czy po tym co napisałam jakie mam objawy można stwierdzić jak sprawa jest poważna i jak mogę sobie pomóc.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Witaj, jeśli podejrzewasz u siebie depresję i nerwicę, to mimo, że ta opcja może wzbudzać w Tobie niechęć - najlepszym pomysłem byłaby konsultacja u lekarza psychiatry. Nie musisz od razu zgadzać się na przyjmowanie leków, jeśli bardzo tego nie chcesz- dobrze byłoby jednak gdybyś była świadoma swojego faktycznego stanu psychicznego, a także działania leków, ich skuteczności i wszelkich obciążeń z nimi związanych. Osobiście nie jestem mega fanką farmakologii ale bardzo doceniam jej pomoc w wielu sytuacjach, w których sama psychoterapia mogłaby nie zadziałać albo owszem- pomóc, ale w mocno odwleczonym czasie. Tak czy siak, kwestię przyjmowania leków absolutnie pozostawiam Tobie i do niczego Cię nie namawiam, poza zwykłą konsultacją z lekarzem, który zna się na tym bardziej niż ja ;)
Osobną kwestia jest udział w psychoterapii, do której gorąco Cię zachęcam, ponieważ z Twojego opisu wynika, że objawy mogą być na tle psychicznym i trzeba byłoby zrobić "porządek" w Twoim życiu i związku, żeby 1) pozbyć się uporczywych objawów i 2) zacząć żyć szczęśliwie. Pozdrawiam Cię serdecznie, życzę dużo sił i odwagi do zmian na lepsze.
Monika Góra
www.psycholog.mail.pl

0

Dzień Dobry Pani,

Tak nie musi być!
Proszę już nie zwlekać i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc specjalistyczną, do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdyż opisane przez Panią symptomy wskazują na objawy prodepresyjne/depresyjne.

Życzę Pani zadbania o siebie i swoje potrzeby,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego od dłuższego czasu czuję niepokój?

Witam. Od dluzszego czasu odczowam silny niepokoj. Nie ma dnia zebym nie myslal o zawale serca. Spowodowane jest to tym ze, doswiadczam bardzo naglych przeszywajacych bóli w klatce piersiowej, ktore trwaja bardzo krotko, zazwyczaj kilka sekund ale na tyle bym natychmiast dostawal zimnych potów, dusznosci, lęków. Kilka razy nawet dochodzilo do tego ze w panice wzywalem karetke. Naczytalem sie o zawale serca i teraz przy kolejnych napadach juz nawet nie wiem czy mi sie zdaje ze bol wystepoje tez na plecach i promienioje do szczeki czy faktycznie cos sie dzieje. Lekarze stwierdzaja ze EKG jest ok wiec mialem atak paniki. Nie wiem czy w to wierzyc bo czuje ze ewidentnie cos sie ze mna dzieje. Dodam ze oliwy do ognia dolewa jeszcze fakt pale papierosy i lubie co weekend ze znajomymi posiedziec przy alkoholu. Aktywnosc fizyczna na niskim poziomie i jak to wszystko porownoje z informacjami z sieci to od razu wkladam sobie do glowy ze mam zawal. Planuje zmienic tryb zycia. Rzuce papierosy i alkohol. Kupilem nawet juz do domy orbitreka i mala solownie ale boje sie poddawac wysilkowi bo podobno do zawalu czesciej moze dojsc podczas wysilku fizycznego. Juz sam wariuje. Moze to tylko nerwica. Dodam i z wprzeszlosci mialem kolka bardzo emocjonalnych przezyc ktore mogly sie zaszyc w podswiadomosci i teraz doja o sobie znac. Jak odroznic nerwice od zawalu skoro symptomy sa podobne.? Dziekuje i pozdrawiam Marcin 34lata
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Witam Pana,
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się

0

Witam, jak odróżnić nerwice od zawału? Samemu trudno. Ale dla lekarzy to łatwe. Tyle, że lekarze już to zrobili, a Pan im nie wierzy. Alkohol i papierosy proszę rzucić. I to całkowicie. Ćwiczenia fizyczne rozpocząć, ale bardzo łagodnie, czyli tak, żeby za bardzo nie podnosić tętna. I najważniejsze - proszę rozpocząć leczenie psychoterapeutyczne. Okresowo może być przydatna pomoc lekarza psychiatry. Pozdrawiam - Ryszard Chłopek

0

Witam Pana,
Jeżeli wyniki badań są prawidłowe, to prawdopodobnie cierpi Pan
na zaburzenia lękowe z atakami paniki.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając
tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom nerwicowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Każdy lęk, również ten lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe,
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, przeszywający ból w klatce piersiowej,
kołatanie serca, przyspieszone tętno, zawroty głowy i wiele innych
dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Bardzo często zdarza się, że podczas ataku paniki występują
objawy podobne do zawału, które są bardzo dotkliwe.
Dlatego też ludzie doświadczający ataku paniki są przekonani,
że mają zawał serca.
Często też pojawia się lęk przed śmiercią.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić.
Zaburzenia nerwicowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze
odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty