Dlaczego nie mogę spać i czuję niepokój?

Witam od jakiegoś czasu dręczą mnie niepokojące dolegliwości m.i.nn od jakiegoś czasu miałam bardzo duże problemy ze snem, rzadko kiedy udało mi się swobodnie zasnąć ciagle czułam w sobie jakiś niepokój. Teraz jest już trochę lepiej czuje nadal niepokój lecz nie aż taki wielki jak wcześniej lecz nie w tym rzecz. Od jakiegoś czasu czasami bardzo ciężko mi się oddycha czuję jakbym nabierała za mało powietrza, takie uczucie jakby mi coś ,,zapychało” również towarzyszy mi momentami straszny ucisk w głowie, oraz szumy uszne czasami też zakłuje mnie w płucach i jestem taka zdezorientowana, czuje również takie lekkie mrowienie rąk,nóg itd nigdy nie miałam problemów z sercem dlatego też nigdy nie wykonywałam żadnych innych badań, dodam też ze mam 18 lat.

Witam Panią,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres,

przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,

depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe, praca

przy komputerze i wiele innych.

Objawy, które Pani opisuje mogą sugerować zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu,

i zaburzenia lękowe, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pani problemów ze snem i pomoże Pani

uporać się z zaburzeniami snu i pozostałymi dolegliwościami

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/

Szanowna Pani,

w pierwszej kolejności warto wykluczyć potencjalne przyczyny somatyczne występujących u Pani objawów. Dlatego warto udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o diagnostykę. Jeżeli wyniki badań nie wykażą nieprawidłowości, to może się okazać, że występujące u Pani dolegliwości mają podłoże emocjonalne. W takim wypadku wskazana będzie konsultacja u psychiatry lub psychologa.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/