Dlaczego nie mogę spać?

Dzień dobry, Mój problem istnieje już od ponad roku. Nie mogę spać. Zdążyłam jakoś do tego przywyknąć, ale ostatnio problem się nasilił. Jak już uda mi się zasnąć w miarę o normalnej porze np. 23, to budzę się o 4:30 i zazwyczaj już nie śpię. Generalnie zasypiam między 1-2 w nocy, czasem nawet koło 3 i budzę się w okolicach godziny 6 rano. Stało się to bardzo męczące, jestem rozdrażniona, płaczliwa, nic mi się nie chce. Czy to jest normalne biorąc np. pod uwagę zmieniającą się pogodę? Pozdrawiam

Szanowna Pani, o problemach ze snem, czyli tzw. zaburzeniami snu, mówimy, gdy przez okres długotrwały czas snu nie przekracza 4 godzin. Jesli w Pani przypadku taka sytuacja ma miejsce, warto zapewne skonsultować się ze specjalistą, aby zacząć diagnozować powody owej bezsenności lub problemów z wybudzaniem. Proponuję wizytę u lekarza psychiatry i/lub psychologa.
Pozdrawiam

Witam Panią
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie,
musiałabym poznać więcej szczegółów,
np. czy wydarzyło się w Pani życiu coś
szczególnego, jaki styl życia Pani prowadzi itp.
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Do najczęstszych należą stres, nerwice, lęki,
depresja i wiele innych.
Nie pisze Pani nic o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy,
stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.
Mogą też pojawić się inne problemy zdrowotne.
Prawdopodobnie Pani problemy mają podłoże
psychologiczne, np. stres, zmęczenie, przeżywane emocje,
przykre doświadczenia z przeszłości…
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Aby skutecznie wyleczyć Pani problemy ze snem,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl