Co oznaczają te lekkie bóle klatki piersiowej?

Witam. Od kilku dni odczuwam lekki ból w klatce piersiowej ( prawa strona, blisko mostka ). Nie jest on mocny, nie mam duszności jedynie dyskomfort. Występuje przy wdechu. Ostatnio próbowałem zmienić pozycje spania, ( by spać na boku ). Mam tez nadciśnienie, poza tym pracuje fizycznie. Mogą to być nerwobóle, gdyż jestem nerwowy i ostatnio mam dość duze problemy z bezsennością.

Witam Pana,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane

emocje, przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia

nerwicowe, stany lękowe, praca przy komputerze i wiele innych.

Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować rozwijające się

zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,

które doprowadziły do wspomnianych nerwobóli i problemów ze snem.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe

i zaburzenia snu, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan

spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/