Jak pozbyć się tego lęku przed snem?

Witam, mam taki problem, że pomimo mojego wieku boję się spać samemu, ale niestety nie mam innego wyjścia. Czasem nawet mam taki lęk że nie śpię tylko czytam, nawet jeżdżę w nocy na rowerze lub pracuje na komputerze cała noc bo boje się wręcz zamknąć oczy. Jak już uda mi się zmrużyć oko to muszę być odwrócony plecami do ściany bo boje się (pomimo tego, że zdaję sobie sprawę że to nierealne) że jak odwrócę się plecami do pokoju to coś na mnie naskoczy, coś strasznego się stanie za moimi plecami, pojawi się jakiś duch itp. naprawdę tak mnie to męczy że już nie mogę wytrzymać psychicznie. Często jadę spać do znajomych bo jak wiem że ktoś jeszcze jest w pokoju w którym śpię nic mi się nie dzieje. Do tego każdą noc mam tak przerażające i dziwne sny że wybiegam z domu całym pędem na dwór i już potem nie śpię.

Witam Pana,
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej
mają podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe, praca
przy komputerze i wiele innych.
Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem i pomoże
Panu uporać się z zaburzeniami snu i pozostałymi problemami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/