Do jakiego lekarza się zgłosić przy problemach ze snem?

Dzień dobry, Do snu kładę się zazwyczaj o 23, używam przed tym telefonu i oglądam telewizję. Od razu zaznaczę, że kilka lat wstecz też tak robiłem - mój sen był tak twardy ze nie potrafił obudzić mnie dzwoniący domofon czy też odkurzacz. Każdego dnia w tygodniu, budzę się wypoczęty ok. godziny 3 lub 4 rano a potem znowu zasypiam. Zazwyczaj wstaje o 7 rano i jestem wtedy bardzo zmęczony. Mam tak już od okoly 2 lub 3 miesięcy... Nie mogę się przez to wyspać i cały czas jestem zmęczony po spaniu. Pierwszym krokiem, który podjąłem to zmiana rolet na takie, które nie przepuszczają światła.. Nic nie pomogło, następnie kupiłem tabletki na sen doppelherz, które tylko powodują uczucie senności na samym początku, a potem i tak budzę się o 3 albo 4 rano. Brałem już po kilka tabletek na raz i to samo. Kupiłem nawet stopery, ale nie da się w nich spać. Kiedyś miałem bardzo twardy sen, gdy na świat przyszła moja siostra 4 lata temu. Stałem się czujny a sen bardzo płytki (coś w podobnie czuwania) . Irytuje mnie to już bo w każdy dzień tygodnia chodzę zmęczony po spaniu. Jeśli się zgłosić to do jakiego lekarza?

Witam Pana,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres,

przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,

depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe, praca

przy komputerze i wiele innych.

Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować rozwijające

zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.

Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,

to długotrwały brak snu może doprowadzić do zaburzeń

nerwicowych, stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem

i pomoże Panu uporać się z zaburzeniami snu.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/