Jaka może być przyczyna problemów ze snem u 33-latka?

Witam . Od 4 tygodni mam problemy ze snem. Mianowicie śpię po 4 godziny na dobę, ponieważ w nocy się wybudzam. Zasypiam od razu i śpię około 3 godzin. Potem jest wybudzenie i przez 3-4 godziny brak snu. Budzę się cały zlany potem i jakby z przyspieszonym biciem serca. W czasie wybudzenia leżę i próbuję zasnąć co powoduje u mnie irytację. Podczas tego zezłoszczenia wstaję i idę do łazienki lub do innego pokoju w poczuciu bezsilności oraz załamania z powodu całej sytuacji... wtedy odczuwam silne i szybkie bicie serca. Byłem 3 tygodnie temu u psychiatry z moim problemem, która kazała brać mi 50mg Trazodonu na sen. Przez ok 10 dni była poprawa. Spałem oraz funkcjonowałem normalnie. Później przez tydzień były małe nocne wybudzenia które trwały 1 godzinę. Teraz trwają one 3 godziny. 3 dni temu Pani doktor kazała mi zwiększyć dawkę do 150 mg oraz wspomagająco brać hydroksyzynę przed snem. Niestety to nie pomaga. W ciągu dnia nie odczuwam żadnych większych stresów, mam w miarę spokojną pracę... jedyny stres przychodzi wieczorem gdy myślę czy ta noc będzie przespana czy będzie kolejną męczarnią. Kiedy próbuję się zdrzemnąć po południu również nie mogę przejść w fazę snu głębokiego... drzemka ogranicza się do półletargu ze słyszalnymi dźwiękami otoczenia. Czuję duszność w klatce piersiowej w ciągu dnia i jestem wycieńczony brakiem odpoczynku w nocy. Ciężko mi normalnie funkcjonować. Czy jest to nerwica ? Wizytę u psychiatry mam dopiero w środę..jak mogę sobie pomóc do tego czasu.

Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?
Niewiele pisze Pan o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Najczęściej takie zaburzenia snu, jak wybudzanie mają podłoże
emocjonalne, czyli są natury psychologicznej.
Przyczyną wybudzania mogą być przeżywane emocje,
stres i przykre doświadczenia z przeszłości. .
Kołatanie serca, poczucie duszności, potliwość i wybudzanie się
najczęściej towarzyszy zaburzeniom nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń snu.
Aby skutecznie Panu pomóc, należy poznać dokładnie
naturę Pana problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania swojego problemu z psychologiem.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną
i zdrowy, spokojny sen.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Mam mało danych..., nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień - to ma fundamentalne znaczenie.

Zaprezentowane przez Pana symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji specjalistycznej
(Psycholog/Psychoterapeuta) celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego.

Serdeczności oraz satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605