Jaka jest przyczyna tej bezsenności?

dzien dobry, jakie moga byc przyczyny bezsennosci ? wykluczajac stres, nerwice, problemy psychiczne,higiene snu itd. nic nie dziala ;nie spie juz 3 miesiace i wygladam jak zombie

Witam Panią,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze, nadmierne korzystanie ze smartfona

i wiele innych.

Bezsenność może być też skutkiem ubocznym odstawiania leków.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,

które doprowadziły do problemów ze snem.

Wnioskuję, że pisząc „nic nie działa” miała Pani na myśli leczenie

środkami farmakologicznymi.

Jest to leczenie objawowe, bowiem środki farmakologiczne nie leczą

bezsenności i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.

Aby skutecznie wyleczyć bezsenność, należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami bezsenności, dzięki czemu odzyska Pani spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/