Który lek na sen można przyjmować codziennie?

Witam, Jaki lek typowo nasenny można zażywać codziennie? Mam uciążliwe piski w uszach, których nie da się wyleczyć., Miałam poważną deprywację snu - nie spałam w ciągu po 60 godzin przez te dźwięki. Stres ani zaburzenia psychiczne nie grają u mnie roli , leki na bezsenność typu trittico, antydepresyjne, mirtazapina, antyhistaminowe nie działają pomagają tylko nasenne typu zolpidem, ale i on tylko na kilka godzin. Zatem pytam: jaki lek nasenny można zażywać stale?

Witam Panią,

Zaburzenia snu, w tym bezsenność i koszmary senne najczęściej mają

podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja , zaburzenia nerwicowe,

lękowe i wiele innych.

Zapewne wie Pani też o tym, że leki nasenne nie leczą bezsenności,

a jedynie pomagają zasnąć.

Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.

Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej 4-6 tygodni, następuje

przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi konieczność

przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.

Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego zasypiania bez leku.

Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej wytwarzać melatoniny

w sposób naturalny.

Aby wyleczyć bezsenność, należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

bezsenności oraz jej konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/