Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak całkowicie zejść z przyjmowania leku estazolam?

Dzień dobry . Mam 27 lat . Kilka miesięcy po porodzie miałam ogromne problemy ze spaniem . Budziłam się po 3 godzinach lub nawet mniej i nie mogłam dalej zasnąć. Przerabialam leki ziołowe i uspokajające nie pomagały. Trafiłam do psychiatry. Zapisała mi estazolam tylko i wyłącznie na 10 dni. Wreszcie przespalam całą noc. I bez tego leku ciężko mi zasnąć więc przez miesiąc zazywalam po połówce. Lekarka rodzinna na moją prośbę zapisala mi jeszcze jedno opakowanie i zazywam 1/4 ćwiartke tabletki ponieważ nie mogę bez niego zasnąć. Wiem że ten lek jest uzależniający i nie wiem jak całkiem z niego zejść i co mam dalej robić to już trwa 4 miesiące
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badania krwi - limfocyty

Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Witam Panią,
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , zaburzenia nerwicowe, lęki i wiele innych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, , po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń snu.

Zapewne wie Pani o tym, że żadne leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są
powyżej 4-6 tygodni, następuje przyzwyczajenie
i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi konieczność
przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.
Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej
wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wypracować umiejętności radzenia sobie
ze stresem, z emocjami i uporać się z bezsennością.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy