Czy można stosować tyrozynę podczas leczenia bezsenności?

Witam Obecnie leczę się na bezsenność. Zostały zapisane mi leki trittico trazodon. Czy gdy bierze się takie leki można też spożywać środki zawierające duże dawki l-argininy, cytruliny i tyrozyny? Czy nie będzie jakiś środków ubocznych? Pozdrawiam

Witam Pana,
Kwestię przyjmowania i łączenia leków należy osobiście skonsultować z lekarzem prowadzącym. W żadnym wypadku nie należy ich przyjmować według własnego uznania czy wiedzy zaczerpniętej z internetu. Warto też przeczytać dokładnie ulotkę. Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne. Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres, przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe, i wiele innych. Zapewne wie Pan o tym, że żadne leki nasenne nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć. Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje. Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej 4-6 tygodni, następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi konieczność przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć. Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego zasypiania bez leku. Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej wytwarzać melatoniny w sposób naturalny. Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia, należy poznać dokładnie naturę Pana problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii. Zachęcam Pana do skonsultowania swojego problemu z psychologiem i ewentualnie do podjęcia psychoterapii. Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami bezsenności oraz jej konsekwencjami. Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz, psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl