Dlaczego nie mogę wyleczyć bezsenności?

Dzień dobry, cierpię na uporczywą bezsenność (od 4 miesięcy), która mimo leków cały czas spędza mi sen z powiek (dosłownie). Na początku brałam trittico 150, jednak bezsenność nadal trwala. Potem psychiatra dodał lek pragiola 150 75mg jednak mimo to bezsenność nadal się pogarszała. Najpierw moje noce polegały na tym, że spalam krótko. Budziłam się wcześniej (około 6 rano) ale nie miałam problemu z zasypianiem. Potem doszedł problem z zaśnięciem. W miarę upływu czasu śpię coraz krócej. Zdążają się noce podczas których w ogóle nie śpie i mimo wzięcia leku imovane nie mogę zasnąć. Teraz lekarz zastąpił trittico lekiem ranofren jednak nie przyniosło to większego rezultatu. Błagam o pomoc, jestem już na skraju wytrzymania, nie wiem co mi dolega. Dodam , że jestem chora na padaczkę. Przez lata brałam depakine chrono, w tym roku lekarz neurolog zmienił mi lek na oxepilax. Bardzo proszę powiedzieć czy może być to sporadyczna śmiertelna bezsenność?

Witam Panią,
Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , zaburzenia nerwicowe, lękowe i wiele innych.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
nie leczy bezsenności i nie rozwiązuje żadnych
problemów, jedynie tłumi objawy.
Leki nasenne nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są
powyżej 4-6 tygodni, następuje przyzwyczajenie
i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi konieczność
przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.
Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej
wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami bezsenności, dzięki czemu odzyska Pani
spokojny sen i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl