Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Dzień Dobry Pani,

Postępowanie jest zależne od zgody Pani Brata na leczenie...
Jednak, kiedy Brat (domniemam) nie wyraża takiej zgody?, można w trybie pilnym dojechać oraz skorzystać z osobistej konsultacji w Izbie Przyjęć Szpitala Psychiatrycznego, celem hospitalizacji.

Można również zawezwać Pogotowie Ratunkowe lub Policję, które
dowiozłyby Pani Brata do Oddziału psychiatrycznego.

Wyobrażam sobie, że takie postępowanie, w przypadku tak bliskiej dla Pani Osoby, jakim jest Brat, może być trudnym wyzwaniem, jednak taka interwencja jest (często!) jedynym właściwym rozwiązaniem, ratującym życie.

Dodatkowo/informacyjnie, byłaby możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji telefonicznej Kryzysowego Telefonu Zaufania, nr 116 123 aktywnego codziennie w godz. 14.00-22.00, gdzie mogłaby Pani uzyskać wskazówki/wsparcie/pomoc specjalistyczną.
Jest to oferta dla Osób dorosłych, w sytuacji kryzysowej, potrzebujący wsparcia oraz pomocy psychologicznej.

Z przesłaniem dla Pani i Pani Brata Tego, Co jest Państwu najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Szanowana Pani,
do Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub prywatnie do psychiatry, jeśli to są myśli i tendencje samobójcze - można zgłosić się do szpitala psychiatrycznego, w celu hospitalizacji. Równolegle z farmakoterapią wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Pozdrawiam serdecznie

0

Szanowna Pani
Osoba, która zgłasza myśli samobójcze powinna szybko udać się do lekarza psychiatry w celu włączenia leczenia farmakologicznego. Jeśli istnieje duże ryzyko podjęcia przez taką osobę próby samobójczej to można wezwać pogotowie, które po wyrażeniu zgody przez pacjenta odwiezie go na odział psychiatryczny. Na takim oddziale pacjent będzie przebywał najprawdopodobniej przez kilka tygodni. Dostanie leczenie farmakologiczne i być może podjęte zostaną i niego próby terapii, którą dobrze byłoby kontynuować po opuszczeniu oddziału.
Co prawda myśli samobójcze nie zawsze prowadzą do prób samobójczych ale nie można ich lekceważyć.
Bez względu na decyzję co do sposobu leczenia - czy to w trybie ambulatoryjnym czy też w ramach hospitalizacji, ważne jest to żeby zareagować najszybciej jak się tylko da. W wyszukaniu lekarza psychiatry mogą pomóc portale takie jak ten.

Joanna Frąckowiak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy