Alkoholizm i myśli samobójcze

Witam... mam problem i nie wiem gdzie i jak pomóc mojemu bratu. Mój brat jest alkoholikiem ma 23 lat i chce sie powiesic tak ciągle mowi a to dlatego ze dostał wyrok i musi za tydzien isc dobywac kare na 6 miesiecy.. Wiem ze on moze sobie cos zrobic jest za słaby psychicznie dla niego więzienie to cos strasznego w dodatku juz 2 razy był w szpitalu psychiatrycznym... boje sie o niego nie daje sobie pomóc nie ma z nim kontaktu. prosze o pomoc

Jeśli nie ma z bratem kontaktu, to nie wiem, czy da się cokolwiek zrobić. Proponowałbym bratu zgłosić się na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego lub zadzwonić na pogotowie z informacją o chęci popełnienia samobójstwa (może to zrobić także Pan). O dalszym postępowaniu będzie decydował sąd.