Myśli samobójcze u brata

Witam. Mój brat ma myśli samobójcze. Pojawiły się właściwie znikąd, na początku grudnia. Zmizerniał. Ma łzy w oczach, jest ciągle przygnębiony. Do tego dochodzą senność, brak motywacji z powodu trudności w koncentracji, napady lęku. Wcześniej takie myśli pojawiły się u niego w kwietniu. Wtedy przestał chodzić na niektóre zajęcia. Przeszło i jakoś się pozbierał. Teraz sytuacja się powtarza. Znów nie chodził na zajęcia. Powiedział, że decyzję o samobójstwie przekłada od świąt...

Brat wymaga natychmiastowej pomocy psychoterapeutycznej i prawdopodobnie psychiatrycznej. Przede wszystkim stan zdrowia wymaga profesjonalnej oceny. Z wypowiedzi brzmi to dosyć depresyjnie, a tego nie należy bagatelizować. Proszę się także bezzwłocznie zwrócić do rodziców o wsparcie i zajęcie się bratem. Wbrew pozorom w rodzicach tkwi wielki potencjał pomocy.

Dzień dobry!

Brat powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, lekarza psychiatry lub psychologa.

Pozdrawiam!