Jak wpłynąć na brata, żeby zaczęło mu zależeć na czymkolwiek

witam, mam problem ponieważ jestem pewna, że mój brat pali jakieś świństwo. często ma przekrwione oczy, kaszle, jest "zamulony". mieszkamy razem. on zawsze był bardzo zamknięty w sobie. nigdy się nie zwierza, niewiele mówi. nie wiem jak mu pomóc. mam świadomość, że ucieczka w nałogi jest konsekwencją tego, że jak mój brat miał 13 lat zostaliśmy sierotami i ja zostałam całą jego rodziną. proszę o podpowiedź jak wpłynąć na brata żeby zaczęło mu zależeć na czymkolwiek, żeby nabrał wiatru w żaglu

Opisany problem najlepiej rozwiązać w psychoterapii rodzinnej. Jeżeli brat nie zgodzi się chodzić na taką powinna Pani zgłosić się sama aby w kontakcie z terapeutą popracować nad Pani relacjami z bratem i zmienić je na takie, które przyniosą więcej szczęścia na jak najdłuższy czas, gdyż jeszcze wiele lat życia przed wami.

Witam, myślę, że terapia jest konieczna. Ale może tez Pani otworzyć się przez swoim bratem i powiedzieć co przeżywa w związku z utratą rodziców. np. jak bardzo chciałaby Pani czasami przytulić się do mamy, porozmawiać o bieżących sprawach, poradzić się itp. Powspominać przy oglądaniu fotografii o ciekawie przeżytych chwilach. Jak Pani pamieta rodziców, a co on pamięta...