Myśli samobójcze i brak motywacji do życia

Dręczą mnie myśli samobójcze, do tego nie mogę sobie dać rady z prawem jazdy, chyba tracę motywację do życia....

Dzień dobry.
Podał Pan zbyt mało informacji związanych z Pańskim stanem, np. od jak dawna przeżywa Pan powyższe uczucia, czy np. w ostatnim czasie myśli się potęgują, jak Pan sobie radzi w codziennym życiu?
Z opisu wynika jedynie, że w związku z prawem jazdy (jak rozumiem, chodzi o egzamin, który sprawia trudności), ma Pan obniżone poczucie własnej wartości, które wywołuje z kolei obniżony nastrój.
Pozdrawiam.

Witam,
zastanawiam się, czy z kimś już o tym Pan rozmawiał? Czy jest jakaś bliska Panu osoba, z którą mógłby Pan podzielić się tym, co z Panem się dzieje? Od kiedy Pan ma myśli samobójcze? Czy są one powiązane z niemożnością zdania prawa jazdy? Czy mysli samobójcze pojawiły się u Pana pierwszy raz życiu? Jest sporo pytań, aby móc ustalić plan pomocy. Myślę, że teraz przydałoby się Panu wsparcie nie tylko bliskiej osoby, ale również specjalisty, który mógłby ocenić Pana stan i zaproponować Panu adekwatną pomoc. Zachęcam do jak najszybszego kontaktu z psychoterapeutą i/lub psychiatrą.

Z poważaniem

Izabela Makowska-Trzeciak