Niska samoocena, obniżony nastrój i myśli samobójcze

witam. od półtora tygodnia siedze w domu, nie wychodze z łóżka, czuje sie bardzo źle, moja samoocena spadła do zera, czuje sie beznadziejnie, nie mam ochoty spotykac sie ze znajomymi, miewam mysli samobójcze a jest to jednak niebezpieczne bo jestem już po jednej nieudanej próbie i mam za soba pobyt w szpitalu . mam kilka problemów ale czy depresja moze być bez znacznego powodu ? czy to jest wogóle depresja ? co mam zrobić ?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Proponuję jak najszybszy kontakt z psychologiem i psychiatrą. Tak duże pogorszenie nastroju, apatia, myśli samobójcze przy wcześniejszej próbie samobójczej są wskazaniem do jak najszybszego kontaktu ze specjalistą.