Jak pomóc dziewczynie, która często płacze i ma myśli samobójcze?

Boje sie o moja dziewczynę. Codziennie ma snu ze ja zdradzam, ze ktos chce ja zabic . Przyczyna takich snow moze byc fakt ze 2 miesiace temu dowiedziała sie ze pisałem i spotkałem sie 2 azy z inna dziewczyna ale juz sobie to wyjasnilismy wybaczyła mi ale nie ufa do konca. jej tata jest alkoholikiem i robi jej w domu awantury . bardzo czesto płacze mówi ze sie zabije, ze nie daje rady. Bardzo chce jej pomoc ale za bardzo nie wiem jak . zwracam sie do pani z prosba o pomoc
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Możliwe, że treść snów, jakie ma Pana dziewczyna, są konsekwencją stresów, jakich ostatnio doświadczyła. Obawia się, że ją Pan zdradzi, że ją Pan zostawi, ma zaburzone poczucie bezpieczeństwa, nie potrafi może do końca Panu zaufać, bo się już raz na Panu zawiodła, dlatego jej lęki znajdują odzwierciedlenie w koszmarach sennych. Stresów dostarcza jej również sytuacja domowa – ciągłe awantury, alkoholizm ojca. To wszystko odbija się na jej kondycji psychicznej. Niewykluczone, że Pana dziewczyna cierpi na depresję, stąd płaczliwość, myśli samobójcze, poczucie bezsensu, bezsilności i beznadziei, smutek i przygnębienie. Drogą wirtualną nie jestem w stanie postawić żadnej diagnozy. Najlepiej by było, gdyby Pana dziewczyna skonsultowała się osobiście z lekarzem psychiatrą, który mógłby postawić rzetelne rozpoznanie. Pan ze swojej strony może poświęcić jej swój czas, bliskość, uwagę, ciepło i zapewniać, że zawsze może na Panu polegać. Pana obecność i wsparcie na pewno będą dla niej wielką podporą i mają dla niej duże znaczenie. Proszę się nie dać odtrącić, nawet gdy Pana dziewczyna nie będzie chciała rozmawiać z Panem czy się spotykać. Osoby w depresji bardzo często mówią coś innego, a czego innego oczekują. Bardzo trudno im zrozumieć samych siebie.
Życzę dużo siły i powodzenia!

Opisywana sytuacja jest bardzo skomplikowana. Pana dziewczyna jest w trudnej sytuacji rodzinnej, co może być zasadniczą przyczyną jej problemów. Obawa, że może stracić kontakt i relację z Panem w jej przypadku stały się przesadzone i nieuzasadnione, jednak możliwe jest, że jest Pan dla niej jedną z nielicznych życzliwych osób. W takim przypadku warto byłoby zadbać o pomoc terapeutyczną dla partnerki. Z pewnością pomoże jej to spojrzeć na całą sytuację z dystansu.