Jak pomóc dziewczynie z depresją i nerwicą lękową?

Witam, moja dziewczyna ma depresje oraz nerwice lekawa. Nie mam pojęcia jak już jej mogę pomoc. Jestem przy niej zawsze kiedy mogę. Przytulam ja wspieram. Ona mówi ze chce pobyć sama nie chce nikogo widzieć. Zabieram ja na spacery pytam co by chciała zrobić. Ona nawet nie chce mnie widzieć. Proponowałem leczenie ale ona uważa ze sama sobie poradzi.

Witam Pana
Osoba cierpiąca na depresję oraz nerwicę lekową
nie jest w stanie sama rozwiązać swoich problemów.
Jednakże problemy, z którymi zmaga się Pana
dziewczyna są w pełni uleczalne,
ale konieczne jest podjęcie psychoterapii.
Aby Pana dziewczyna mogła cieszyć się każdym dniem
swojego życia i czerpać z niego to, co najlepsze,
potrzebna jest jej zgoda na terapię oraz chęć zmiany.
Jeżeli uda się Panu przekonać dziewczynę
do podjęcia psychoterapii, to można spodziewać się
pozytywnego rozwiązania problemu.
Jeżeli jest trudność z nakłonieniem dziewczyny
do wizyty u specjalisty, to proszę zachęcić
dziewczynę do terapii online.
Może Pan też zaproponować dziewczynie , że podczas
pierwszej konsultacji będzie Pan razem z nią.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Pana Serdecznie,

To jest cudowne, co Pan robi...

Pomaga Pan już swojej Dziewczynie, dając Jej wsparcie i zapewnienie, że jest Pan obecny i wspierający, kiedy Pana potrzebuje.

A jeśli dojrzeje do leczenia, na pewno Pana poprosi o pomoc...

Życzę Panu tylko radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam. Rozumiem, że depresja i nerwica lękowa zostały rozpoznane przez lekarza specjalistę. Jednak ta osoba nie poradzi sobie z tym bez fachowej pomocy. Potrzebne są tu zarówno oddziaływania psychologiczne jak i być może farmakoterapia. Dopiero połączenie obu tych form leczenia może przynieść poprawę. Bardzo trudno bliskiej osobie jest zmotywować drugą osobę do leczenia. Proszę nie rezygnować z tematu leczenia w Waszych rozmowach (w myśl powiedzenia "kropla drąży skałę"). Przydatne mogą być inne osoby dla których leczenie i kondycja tej osoby mogą być ważne. Pozdrawiam
http://piotrantoniak.pl/