Jak pomóc kobiecue z depresją?

Moja kobieta ma depresje i nerwice lekowa .Ciezka z nia zyc do tego wahania nastroju (raz mnie kocha raz mnie nienawidzi).Najgorsze sa jej urojenia o zdradzie i chorobliwa zazdrosc .Ostatnia mne rzuciła bo mysli ze ja zdradziełęm jak ja odzyszkac nie da sie jej nic wytłumaczyc przestała brac leki ,prosze o pomoc

Problem z którym Pan się boryka nie jest prosty. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że nie dotyczy stricte Pana, tylko Pana partnerki. To w gruncie rzeczy od niej zależy na ile postanowi sobie pomóc, zacząć się leczyć i zadbać tym samym o Państwa relację. Jak najbardziej może ją Pan motywować do podjęcia psychoterapii oraz wizyty u lekarza psychiatry. Nie może Pan jednak zapominać, że nie jest Pan cudotwórcą i w dużej mierze ta decyzja należy do niej. Mam nadzieję że wszystko ułoży się po Pana myśli. Pozdrawiam

Witam,

Pana kobieta wymaga specjalistycznej pomocy, psychoterapii, z Pana opisu wynika, że cierpi z powodu zaburzenia osobowości, co przejawia się dychotomią, depresja i nerwica lękowa są objawem tego problemu, trzeba leczyć przyczynę, w tym przypadku farmakoterapia nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, Pana partnerka jest podejrzliwa, posądza Pana o zdradę, zakończyła z Panem związek. Przestała brać leki, oddaliła się od Pana. Rozumiem że chce jej Pan pomóc, odzyskać ją. Bez motywacji z drugiej strony trudno będzie przekonać dziewczynę do zmiany. Może Pan zwrócić jej uwagę że jeżeli będzie potrzebowała pomocy z Pana strony to jest Pan gotów jej pomóc. Wszelkie naciski z Pana strony mogą nie dać zamierzonego rezultatu. Być może w tej chwili więcej możliwości wpływu będzie mogła mieć najbliższa rodzina Pana dziewczyny.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Osoba cierpiąca na depresję oraz nerwicę lekową
nie jest w stanie sama rozwiązać swoich problemów.
Jednakże problemy, z którymi zmaga się Pana kobieta
są w pełni uleczalne, ale konieczne jest podjęcie psychoterapii.
Aby Pana kobieta mogła cieszyć się każdym dniem
swojego życia i czerpać z niego to, co najlepsze,
potrzebna jest jej zgoda na terapię oraz chęć zmiany.
Jeżeli uda się Panu przekonać swoją kobietę do podjęcia
psychoterapii, to można spodziewać się pozytywnego
rozwiązania problemu.
Może Pan też zaproponować partnerce, że podczas
pierwszej konsultacji będzie Pan razem z nią.
Przede wszystkim ważna jest szczera rozmowa, należy powiedzieć
partnerce, co Pana w jej zachowaniu najbardziej niepokoi.
Jeżeli jest trudność z nakłonieniem kobiety do wizyty
u specjalisty, to proszę zachęcić ją do terapii online.
Jeśli mimo szczerej rozmowy Pana kobieta nie da się namówić na wizytę
u specjalisty, niewiele może Pan w tej kwestii zrobić.
Należy wówczas traktować partnerkę jak osobę zupełnie zdrową
i gdy np. kolejny raz zareaguje nerwowo czy zrobi Panu scenę zazdrości,
to należy powiedzieć jej stanowczo, że nie życzy Pan sobie takiego
zachowania, bo ono nie jest normalne.
Jeżeli wówczas zacznie wymawiać się depresją czy nerwicą,
to proszę zwrócić jej uwagę, że jeżeli jest uważa, że jest chora,
to wskazane jest leczenie, jeżeli zaś uważa, że jest zdrowa,
to takie zachowanie jest nie na miejscu.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl