Jak pomóc partnerce z nerwicą?

Mam partnerkę z nerwicą,i ma typowe objawy,czasem zachowuje się normalnie,ale często popada w niechęć do wszystkiego,nawet nie chce się spotkać,mimo tego że wcześniej byliśmy umówieni.Staram się być dla niej wyrozumiały,pomagam jej fizycznie i finansowo,ale trudno czasem wytrzymać takie olewanie.Nie wiem jak jej pomóc uporać się z częstymi dołami.Chociażbym jaki był,co zrobił dla niej,to niema wpływu.

Witam

W leczeniu zaburzeń lękowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Z Pana opisu trudno wywnioskować czy jest to rzeczywiście
nerwica, depresja czy inne zaburzenia czy problemy psychologiczne.
Bardzo ważne jest, żeby problem Pana partnerki został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby partnerka podjęła psychoterapię.
To, co może Pan zrobić dla swojej partnerki, to być z nią
w tym trudnym dla niej okresie, wspierać ją,
okazywać jej swoją życzliwość.
Jest to bardzo ważne dla osoby cierpiącej np. na nerwicę
czy depresję, ale nie wystarczy, żeby ją wyleczyć.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć tego typu
zaburzenia, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana partnerkę do podjęcia psychoterapii.
Jeżeli uda się Panu przekonać partnerkę do podjęcia psychoterapii,
to można spodziewać się pozytywnego rozwiązania problemu.
Gdyby Pana partnerka chciała porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl