Co oznacza depresja umiarkowana od nerwicy natręctw?

Wierze tylko w medycynę.Mam depresję umiarkowaną od nerwicy natręctwa,ale ona nie przeszkadzała mi w funkcjonowaniu i życiu.Na psychoterapie nie mam ochoty ani czasu,stanowczo to potwierdzam co kwalifikuję,by dostać się na zabieg Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna?Mam wszystkie objawy depresji(oprócz spadku apetytu i koncentracji)

Witam!
Mam nadzieję, że "tą umiarkowaną depresję" rozpoznał fachowiec. Czasem może współistnieć zespół natręctw z depresją i innymi schorzeniami. Jeżeli rozpoznanie jest pewne to oczywiście są metody poza farmakologiczne leczenia, nawet niektóre zdecydowanie bardziej skuteczne od farmakologii, np. elektrowstrząsy, stymulacja nerwu błędnego, głęboka stymulacja pewnych ośrodków C.U.N. Jako metody pomocnicze lub podstawowe, przy niektórych typach depresji "fotostymulacja".TSM znana jest od lat 80/90 tamtego wieku i prawdopodobnie ze względu na koszt aparatury pozostawała na etapie "eksperymentów medycznych". Jeżeli potrafią ją wykonywać to może być ona ciekawą alternatywą dla elektrowstrząsów. Psychoterapia i ew. inne metody zajęciowe są uzupełnieniem leczenia prawdziwej depresji i nie należy z nich rezygnować.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam,

W leczeniu zaburzeń depresyjnych, lękowych, nerwicowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
OCD można leczyć w Oddziale Leczenia Nerwic - stacjonarnie.

Pozdrawiam serdecznie