Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam!
W depresjach prawdziwych czynnik genetyczny odgrywa rolę, niemniej jednak nie należy demonizować i go przeceniać - każdy człowiek w sposób osobniczy choruje. Poza farmakologią są także inne metody leczenia prawdziwej depresji! Stymulacja nerwu błędnego; elektrowstrząsy; przezczaszkowa stymulacja magnetyczna i wiele innych. Niektóre z nich są zdecydowanie skuteczniejsze od leków, np. E.W. Ponadto stosujemy profilaktycznie tzw. "stabilizatory napędu i nastroju", których rolą jest zapobieganie przed nawrotami. Część depresji z wiekiem staje się mniej dolegliwa, ale bywa i odwrotnie. Metody leczenia i ew. profilaktyki proszę omówić z lekarzem leczącym. Ważna jest też prawidłowa diagnoza. W leczeniu depresji niemałą rolę odgrywa także psychoterapia, wykonywana przez doświadczonych terapeutów.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0

Witam,

W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie, może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów. Polecałabym Pani psychoterapię poznawczo-behawioralną jest to podejście bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju. W procesie terapeutycznym pacjent/pacjentka uczy się rozpoznawać swój dysfunkcjonalny wzorzec myślenia (poznawczy), a także emocjonalny i behawioralny (zachowanie), w konkretnych sytuacjach i pogłębia wgląd w siebie.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy