Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć hiperwentylację?

Cierpie na napady hiperwentylacji przez nerwice juz chyba nawet przewlekłe, ciągle mi duszno i nie moge złapać oddechu. Chodzę na terapię oddycham juz głównie przepona a objawy i tak nie ustają. Puloksymetr ciągle pokazuje sp02 100% norma95-99 Badania wszystkie możliwe ok, najgorsze sa bole i zawroty glowy podczas tych ćwiczeń i smutek związany z tym ze wg puloksymetru nic w moim oddechu sie nie zmienia Moze to jednak nie hiperwentylacja jest moim problemem? Do jakiego lekarza mam jesze iść?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Witam!
Hiperwentylacja jest jednym z objawów. Jeżeli wszystkie badania laboratoryjne są w granicach normy to należy rozważyć leczenie rozszerzone, np. psychiatra i psychoterapeuta. Bywa i to nie jest żadną rzadkością, że same techniki bez farmakologicznego leczenia problemów emocjonalnych zawodzą! Wówczas należy szukać innych kombinacji!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

0

Witam,

zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako metoda leczenia, jest to podejście bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju. W procesie terapeutycznym pacjent/pacjentka uczy się rozpoznawać swój dysfunkcjonalny wzorzec myślenia (poznawczy), a także emocjonalny i behawioralny (zachowanie), w konkretnych sytuacjach i pogłębia wgląd w siebie.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy