Jak skutecznie leczyć OCD i depresję?

Co pomoże na ocd i depresję,jeśli leki i terapia zawodzą?.Czy powinnam starać się o zabieg głębokiej stymulacji mózgu?poprzez psychiatrę swojego?U mnie,to genetyczne Proszę nie sugerować mi metod hipnoterapii czy dalszej terapii,bo jak widać na mnie nie działa,a ja nie mam czasu,trzeba pracować i dziecko wychowywać!

Witam!
Jeżeli jest lekooporność to należy stosować metody poza farmakologiczne lub mieszane. Nie mam tu na myśli psychoterapii, chociaż jako uzupełnienie może być. Implanty do mózgu, stymulacje nerwów, elektrowstrząsy, stymulacja magnetyczna przezczaszkowa. Można je uzupełnić lekami lub psychoterapią. Elektrowstrząsy poza dużą skutecznością leczniczą mają jaszcze jedną istotną właściwość - przywracają wrażliwość na leki!!!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam Panią Serdecznie,

Warunkiem skuteczności psychoterapii jest otwartość, cierpliwość, współpraca z terapeutą.
I czas...
Tak więc, pomimo deficytu czasowego, zachęcam Panią mocno do podjęcia terapii.

Z przesłaniem dla Pani tylko dobrych decyzji,
irena.mielnik.madej@gmail.com