Jak leczyć depresję przy OCD?

Mam OCD,bo zawsze byłam perfekcjonistką,ale mniejszą zdecydowanie niż teraz,na wskutek tej obsesji dostałam depresji od paru miesięcy i zaznaczam,że to podstawa genetyczna czyli endogennie,bo mój ojciec przed 40 też miał obsesje na punkcie sprzątania i ładu,po paru latach zaczął mieć stany depresyjne,długo spał,rozwijała się depresja.jego brak też ma nerwice i miał depresje.Czy w tym wypadku leki odgrywają duże znaczenie,by dobrać właściwy i by całkiem depresja była zaleczona?

Witam

W tym przypadku istotna jest psychoterapia w paradygmacie poznawczo -behawioralnym, skuteczna metoda leczenia problemów; depresyjnych, lękowych , nerwicowych.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym by rozważyła Pani (równolegle z farmakoterapią) podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, co byłoby dla Pani leczeniem komplementarnym.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Szanowna Pani,
skąd Pan to wszystkow wie ?
Czy ktoś Pani zdiagnozował OCD i depresję., czy też wie Pani to z Internetu ?
Nikt do tej pory jednoznacznie nie udowonił, że depresja jest dziedziczna, niezależnie od tego co jest napisane w internecie.
Nikt też nie udowodnił, że OCD wywołuje depresję, chociaż jeżeli
zakwalifikujemy OCD do grupy zaburzeń lękowych ( nerwica) to taka możliwość w pewnych okolicznościach istnieje.
Poza tym nie myślałbym o lekach tylko poszedłbym do doświadczonego psychoterapeuty i to nie zwlekając.
Pozdrawiam