Silne bóle głowy, kołatanie serca, ból ucha i ból w klatce piersiowej

dziendobry, ja potrzebuje pomocy, mam straszne bole glowy kolatanie serca bol ucha bol w oku bol w klatce piersiowej i nie wiem co to moze byc. mieszkam w szkocji i lekarze mowia ze to nerwica ale to juz sie ciagnie prawie 3 miesiac i zamiast byc lepiej jest coraz gorzej prosze o pomoc.

Rozumiem że lekarze wykluczyli inne choroby i postawili Pani diagnozę nerwicy? Czy potwierdził ją psychiatra?
Samo zdiagnozowanie nie załatwia problemu - jeśli to rzeczywiście nerwica, proszę jak najszybciej podjąć leczenie. Najlepsze efekty da połączenie leków (psychiatra) i terapii (psycholog, psychoterapeuta).

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam,

nerwica, tak jak inne choroby wymaga systematycznego leczenia, W leczeniu zaburzeń lękowych, nerwicowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
Pozdrawiam