Czy można jednocześnie stosować Aciprex i Aspirynę?

Witam , Zacznę od tego że przyjmuję rano Aciprex 10 mg 2×1 rano i Mirtor 15 mg jedna tabletka na noc ( leczę się na depresje , zaburzenia lękowe oraz PTSD) . W tym momencie jestem bardzo przeziębiona , czy mogę zazywać rownocześnie Aspiryne ? Jezeli nie , to w jaki sposob mogę pomoc sobie w walce z przeziębieniem . Bardzo proszę o odpowiedz . Z gory serdecznie dziękuję i Pozdrawiam .

Szanowna Pani,

zaburzenia lękowe leczy się farmakoterapią i/lub psychoterapią. Obniżona odporność - przeziębienie może być spowodowane czynnikiem stresogennym.
W leczeniu zaburzeń depresyjnych, lękowych, nerwicowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
Pozdrawiam serdecznie