Rozstanie z kobietą i myśli samobójcze

ja mimo tego zła które się stało nadal ją kocham dodam tez że ona ma dziecko które potraktowałem jak syna ? było ok a tu nagle ja już sensu w mym życiu nie widzę nawet tabletkami próbowałem się truć aby zapomnieć i zniknąć z tego świata świat mi się zawalił straciłem pracę nie umiem egzystować bez niej ciągle płacze wszystko mi ją przypomina .Naprawdę bez niej tylko lina

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

To naturalne, że po rozstaniu z osobą, którą Pan kocha i z którą był Pan w związku przeżywa Pan smutek, załamanie. Proszę pozwolić sobie na smutek, dać sobie przyzwolenie na to, aby trudne emocje zostały okazane. Jeżeli jednak stan taki będzie sie przedłużał, jeśli dalej nie będzie Pan miał na nic siły warto poszukać pomocy specjalisty - psychiatry, psychologa. Życzę powodzenia

Witam,
zachęcałabym Pana szczerze do konsultacji ze specjalistą. Mam wrażenie, ze dotarła do mnie tylko część informacji, jednak zachęcam w pierwszej kolejności do zajęcia się sobą, a zapewne potem wiele jeszcze będzie możliwe. Dobrym pierwszym krokiem byłaby wizyta u lekarza psychiatry (ze względu na Pana myśli samobójcze - to poważna sprawa) potem być może wskazana byłaby psychoterapia. Można udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie otrzyma Pan kompleksową pomoc. Zachęcam do tego, jest szansa, że wiele da się zmienić, warto zacząć od pomocy sobie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.