Myśli o kobiecie po rozstaniu

Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że moje pytanie jest skierowane do Pani/Pana Psycholog. Otóż mija już pół roku jak dziewczyna zerwała ze mną, generalnie praktycznie już o niej nie myślę, nie wspominam. Ale co kilka dni/tygodni raz częściej raz rzadziej jest taki moment, że robię się przybity i wszystko wraca. Od czego to zależy, dlaczego tak się dzieje ?

Najczęściej takie uczucie pokazuje się w momentach gdy przy jakiejś sytuacji emocjonalnej którą zdarzało się dzielić z byłą partnerką to wspomnienie wraca a brak współdzielenia z kimś tych emocji daje takie efekty.
Polecam wizytę u psychologa.
Pozdrawiam.

Witam.To naturalne po rozstaniu że myśli na temat byłej partnerki powracają.Jeśli chciałby Pan bliżej przyjrzeć się przyczyną Pana rozbicia warto udać się na konsultację do psychoterapeuty.Pozdrawiam

Witam,
Rozstanie jest utratą bliskiej osoby i tym samym wiąże się z pewną formą "żałoby". Długość jej przeżywanie jest kwestią bardzo indywidualną i ma swoje etapy.
I. Faza szoku i zaprzeczenia.  II. Dezorganizacja zachowania.
III. Złość/ bunt.
IV. Smutek/ depresja
V. Akceptacja/ pogodzenie się ze stratą.
Nie jest określana długości ich trwania. Etapy te mogą się przenikać wzajemnie, przeplatać. Trzeba jednak przejść przez nie wszystkie. Nie ma drogi na skróty. Nie da się od tego uciec. Jedyne, co można zrobić, to starać się ją przeżyć.
W sytuacji w której w naszym poczuciu trwa to zbyt długo lub powoduje, że poziom naszego funkcjonowania znacznie się obniża, dezorganizuje, warto udać się do specjalisty - psychiatry lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie.