Jak podnieść się po odejściu partnera do byłej?

Jak poradzić sobie z uczuciem beznadziejności bo odejściu mężczyzny? Jak dalej żyć z krzywdą jaką mi wyrządził zostawiając mnie dla swojej byłej, odchodząc bez słowa? Jak poradzić sobie z faktem, że są ze sobą szczęśliwi?

Mgr Monika Hibner

Witam,
rozumiem, że w chwili obecnej przeżywa Pani stratę i rozstanie co wiąże się z procesem żałoby po utracie kogoś/czegoś ważnego. Proszę dać sobie trochę czasu. Uznanie straty to proces i nie należy go przyspieszać ani też mu zaprzeczać.
Wygląda na to, że niedojrzałe zachowanie partnera w postaci odejścia bez słowa do byłej partnerki spotęgowało w Pani poczucie beznadziejności, co zrozumiałe bo poczuła się Pani oszukana.

Gdyby stan ten przedłużał się do paru miesięcy lub bardzo Panią niepokoił warto skorzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty. Kilka spotkań może pomóc Pani uporać się z trudnymi emocjami.

Pozdrawiam,
Monika Hibner

Dzień dobry, obawiam się, że jedynie czas może pani pomóc, rozstanie z kimś na kim nam zależało to bardzo bolesne doświadczenie i musi upłynąć okres "żałoby". jeżeli objawy nie będą mijały po kilku miesiącach proszę się skonsultować z psychologiem. Pozdrawiam