Jak zapomnieć o byłym partnerze, który ma nową rodzinę?

załamała mnie wieść o tym, że mój były będzie miał dziecko z jego nową dziewczyną ( od 7 miesięcy a ona już w 5 miesiącu ciąży). Mnie zostawił bez powodu 1,5 roku temu a byliśmy razem prawie 3 lata. bardzo to przeżyłam, pozbierałam się, a teraz kolejny cios. był on lekkoduchem, , nie chciał małżeństwa, dziecka. a tu los mu zgotował inaczej. te myśli czy dla niej i dziecka zmieni się, ustatkuje, przestanie tyle pić? myślę,że może tak miało być, ale jest mi szkoda trochę bo.ja dalej jestem sama...

Warto zgłosić się do psychologa. Specjalista nie tylko wesprze w tej sytuacji, ale przede wszystkim pomoże poradzić sobie ze smutkiem i żalem po rozstaniu, przyjrzeć się osobowościowym sposobom funkcjonowania, budowania relacji i związków. Dalej pomoże we wprowadzeniu zmian, które pozwolą Pani odbudować samoocenę, poczucie wartości, bezpieczeństwa, pewności siebie i satysfakcji z życia. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Witam, jeżeli potrzebuje Pani rozmowy, wsparcia proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Pani partner Panią zostawił, poradziła Pani sobie po tym wydarzeniu. Jednak po informacji że partner będzie miał dziecko, poczuła Pani powrót przykrych emocji. Jeżeli dobrze zrozumiałam nie była to świadoma decyzja, zastanawia się Pani czy partner w takim przypadku się zmieni. Pani smutek może być spowodowany tym, że obawia się Pani że będzie sama. Pani również ma potrzebę założenia rodziny, posiadania dzieci, wiązała Pani w przeszłości te plany z byłym partnerem. Proszę się zastanowić co Pani pomogło poradzić sobie po rozstaniu? Skupić się na sobie, przyjrzeć się swoim odczuciom, potrzebom zaakceptować żal, poczucie straty. Spróbować odnaleźć własną drogę. Pozdrawiam serdecznie

Witam, warto skorzystać z pomocy psychologa w przypadku uporania się z bólem i żalem, który właśnie Pani odczuwa. Jest on absolutnie zrozumiały w Pani sytuacji, zdecydowanie nie należy ona do przyjemnych i zapewne mocno godzi w Pani poczucie wartości. Dlatego tym bardziej należałoby jak najszybciej zadbać o siebie, swój stan psychiczny i komfort, po to żeby znowu być szczęśliwą i ułożyć sobie życie na nowo. Pozdrawiam, Monika