Jak zapomnieć o byłym partnerze i zacząć żyć na nowo?

Witam. Miesiąc temu porzucił mnie partner po 4 latach. Ja mam 22, on 27. Po agonii, płaczach miałam okres, kiedy było lepiej, uważałam, że dobrze że tak się stało. Teraz zaczyna mi go brakować. Czuję przygnębienie i nie umiem przestać o nim myśleć. Chcę już zapomnieć o nim, a on nieustannie siedzi w mojej głowie... Zadne zajęcie nie uwalnia od tego. Jak sobie radzić z tymi natrętnymi myślami? Chcę zacząć żyć od nowa.. :(
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Od rozstania z partnerem minął dopiero miesiąc. Tak naprawdę to jest jeszcze bardzo „świeża sprawa”, więc nic dziwnego, że czuje Pani nadal wiele negatywnych emocji, że tęskni Pani za byłym parterem. Przecież byliście ze sobą 4 lata, zależało Pani na tym mężczyźnie, być może snuła Pani plany na wspólną przyszłość. Nie da się teraz tego ot tak zapomnieć. Proces akceptacji rozstania to długotrwały proces, na który trzeba dać sobie czas, by móc przeżyć wszystkie emocje. Jeszcze nieraz będzie miała Pani wrażenie, że jest już w porządku, że już Pani się otrząsnęła, już może zacząć żyć od nowa, by za chwilę czuć się smutna, przygnębiona, odrzucona, samotna. Jak sobie poradzić z przygnębieniem, tęsknotą i ciągłymi myślami o byłym partnerze? Sposobów jest wiele, ale musi Pani znaleźć dla siebie najbardziej odpowiednie. Może pomoże rozmowa z przyjaciółką, wypłakanie się na ramieniu zaufanej osobie, może lekarstwem okażą się spotkania z przyjaciółmi, wyjścia do kina, do dyskoteki? Niech nie zamyka się Pani w czterech ścianach i nie kontempluje swojego cierpienia związanego z rozstaniem. Proszę jak najczęściej wychodzić do ludzi, spotykać się ze znajomymi. Zachęcam Panią też do przeczytania artykułów: Rozstanie, Jak przetrwać rozstanie?, Rozstanie z bliską osobą a depresja.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że potrzebuje Pani zwyczajnej rozmowy i pracy z psychologiem, żeby mogła Pani
wzmocnić siebie, by realizować swoje potrzeby.

Życzę Pani tylko pięknej, nowej relacji,
Irena Mielnik-Madej