Czy byłemu partnerowi nadal zależy?

Witam, piszę z wielką prośbą. Byłam w związku 2 miesiące, niestety ciągle myślę o wcześniejszym, byłym partnerze. Problem w tym, że będąc w związku tęskniłam za nim bardzo, jak on za mną. Nie wiem jak sobie poradzić. Jestem zdania, że po naszym rozstaniu, gdy się dowiedział, że mam partnera powinien sobie odpuścić, a tego nie zrobił, tylko dalej mamy kontakt. Czy jest to oznaka, że mu nadal zależy w pewnym stopniu na mnie i faktycznie tak może być, że zależy mu? za pomoc będę wdzięczna, dziękuje

Warto w tym miejscu spokojnie zastanowić się nad tym, jakie były powody rozstania, a jakie przemawiają za ponownym nawiązaniem relacji. Proponuję, aby zrobiła Pani rachunek plusów i minusów relacji z byłym partnerem- to pomoże Pani podjąć decyzję, czy warto ponownie się w nią zaangażować.

Witam,

Oto jakie intencje ma wobec Pani były partner i dlaczego utrzymuje kontakt mimo rozstania należałoby zapytać wprost jego samego. Ważne aby Pani również zastanowiła się, czy bycie z obecnym partnerem a utrzymywanie kontaktu i tęsknota za przeszłością nie wykluczają się wzajemnie.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam, utrzymują Państwo kontakt mimo zakończonego związku, wciąż zależy Pani na poprzednim partnerze. Najprostszym rozwiązaniem, jeżeli chce Pani nawiązać ponownie relację, jest zapytanie o to byłego partnera. O jego motywacje, czy traktuje Panią jako przyjaciółkę, czy jest jedynie zazdrosny o kolejne wiązki, czy wciąż czuje sentyment.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, przede wszystkim powinna Pani zastanowić się nad swoimi uczuciami. Jest Pani w nowym związku, a jednak wciąż utrzymuje Pani kontakt z poprzednim partnerem i pisze Pani, że za nim tęskni. Zanim zaangażuje się Pani w nową relację, najpierw musi Pani poradzić sobie z wcześniejszym rozstaniem. Być może nowy związek jest tylko lekarstwem na rozstanie z poprzednim partnerem? Warto to przeanalizować. Jeśli chodzi o to, czy poprzedniemu partnerowi na Pani zależy, to zdecydowanie najlepiej byłoby odbyć z nim szczerą rozmowę na ten temat.
Powodzenia, Natalia Słowik
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA