Uzależnienie od seksu z byłym partnerem

Witam,poznalem dziewczyne ale wydaje mi sie ze jest jakos dziwnie uzalezniona od seksu z bylym partnerem,jakos emocjonalnie poprzedni facet jej musial cos dostarczac,gdyz zdrowy czlowiek dawno by odszedl od kogos kto kompletnie jej nie szanowal,nie ufal,bil,kontrolowal,ponizał a pomimo tego nie odeszla od niego,mowiac ze seks z nim byl bardzo cudowny,mam jakies dziwne wrazenie,ze nie jest w stanie sama sie od niego uwolnic, wspomina z przyjemnoscia seks z nim,nie widzac tego jak ja on traktowal

Witam
Jakie jest Pana pytanie? Wierzę, że trudno jest Panu jako nowemu partnerowi swojej dziewczyny słuchać opowieści o poprzednim, szczególnie jeśli ocenia Pan poprzedni związek w kategoriach wyżej opisanych. Powinien Pan o tym z nią porozmawiać.
Pozdrawiam B.K.

Aby coś zmienić w swoim życiu, trzeba naprawdę tego chcieć i mieć motywację. Być może- pomimo dużych strat- dziewczyna ma jakieś korzyści z tej relacji, z których nie chce zrezygnować. Jeśli nie znajdzie sposobu, by inaczej realizować swoje potrzeby, będzie trwać przy byłym partnerze, pomimo poniżenia i kosztów, jakie w związku z tym ponosi. Warto zastanowić się czy na ten moment zaangażowanie emocjonalne w ta relację będzie Panu przynosić więcej korzyści czy frustracji i zranień.