Uzależnienie od byłego partnera

Witam. Jestem w związku od póltora roku, jestem bardzo szczesliwa, kochana, nie narzekam,a mimo to ciagnie mnie do faceta z ktorym mi kiedys nie wyszlo i tak naprawde on w ogole sie o mnie nie stara. Jest to raczej spotykanie bez zobowiazan, sypiamy ze soba bardzo rzadko ale sypiamy i to ja sie pierwsza odzywam, mam straszna do niego slabosc jak go tylko ujrze serce mi wali mocniej. Dlaczego tak jest?Jak mam sie od tego uwolnic, zeby do niego nie pisac?Chce z tym skonczyc, ale nie potrafie..

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Jeśli nadal Pani czuje coś do byłego partnera, to warto przyjrzeć się, co Panią łączy z obecnym? I czy chce Pani w ten sposób żyć? Być może czegoś Pani brakuje w obecnym związku, jakieś potrzeby nie są realizowane?
Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej, która pozwoli Pani zrozumieć emocjonalne i osobowościowe przyczyny podobnych trudności, zachęci do pracy nad sobą, nad rozumieniem i realizowaniem swoich potrzeb , a także budowaniem szczerości, zaufania i bliskości w związku.

Dzień dobry, nie sposób odpowiedzieć na pani pytanie w tym miejscu. na pewno pozostawanie w takiej podwójnej relacji jest szkodliwe dla pani związku i może w końcu doprowadzić do jego rozpadu. Sugerowałbym konsultację u psychologa - psychoterapeuty aby przyjrzeć się temu co panią łączy z poprzednim partnerem, czego pani brakuje w obecnym związku i czy warto te związki w takiej formie kontynuować. Pozdrawiam.